Майно громадян, на яке не може бути звернено
стягнення за виконавчими документами в рахунок погашення заборгованості за рішеннями що підлягають виконанню органам державної виконавчої служби.
Кіровський відділ державної виконавчої служби Кіровоградського міського управління юстиції інформує, що згідно статті 2 Закону України «Про виконавче провадження» примусове виконання рішень покладається на державну виконавчу службу яка входить до системи органів Міністерства юстиції України.
Державний виконавець керуючись статтею 25 Закону України «Про виконавче провадження» протягом трьох робочих днів з дня надходження до нього виконавчого документа виносить постанову про відкриття виконавчого провадження. У постанові державний виконавець зазначає про необхідність боржнику самостійно виконати рішення у строк до семи днів з моменту винесення постанови та попереджає, що у разі ненадання боржником документального підтвердження буде розпочато примусове виконання рішення шляхом накладання арешту, опису та вилучення майна боржника в рахунок погашення боргу перед стягувачем.
У свою чергу в додатку до Закону України від 21.04.1999 року № 606-XIV зазначено про перелік майна громадян, на яке не може бути звернено стягнення за виконавчими документами.
До вказаного переліку відноситься наступне майно:
1. Носильні речі та предмети домашнього вжитку, необхідні боржникові та особам, які перебувають на його утриманні:
1) одяг - з розрахунку на кожну особу: одне літнє або осіннє пальто, одне зимове пальто або кожух, один зимовий костюм (для жінок – два зимових плаття), один літній костюм (для жінок – два літніх плаття ), головні убори по одному на кожний сезон. Для жінок, крім того, дві літні хустинки, одна тепла хустка та інший одяг, зношений більш як на 50%;
2) взуття – по одній парі літнього, осіннього, зимового а інше взуття , зношене більш як на 50 %;
3) білизна – по дві зміни на кожну особу;
4) постільні речі (матрац, подушка, два простирадла, дві наволочки, ковдра) і два особистих рушники на кожну особу;
5) необхідній кухонний посуд;
6) один холодильник на сім ю;
7) меблі - по одному ліжку та стільцю на кожну особу, один стіл, одна шафа на сім`ю;
8) усі дитячі речі;
2. Продукти харчування, необхідні для особистого вжитку боржнику, членам його сім ї та особам, які перебувають на йог утриманні, - з розрахунку на три місяці.
3. Паливо необхідне боржникові, членам його сім`ї та особам, які перебувають на його утриманні, для приготування їжі та обігрівання приміщення протягом шести місяців.
4. Одна корова, а у разі відсутності корови – одна телиця, якщо немає ні корови, ні телиці - одна коза, вівця чи свиня - в осіб, які займаються сільським господарством.
5. Корм для худоби, який не підлягає вилученню в кількості, необхідній для годівлі худоби до початку її вигону на пасовище або до збору нових кормів.
6. Насіння, необхідне для чергової сівби, та незанятий урожай – в осіб, які займаються сільським господарство.
7. Інструменти, необхідні для особистих професійних занять.
Але вищезазначений перелік видів майна громадян, на яке не може бути звернено стягнення за виконавчими документами, не звільняє боржника від відповідальності покладеної на неї відповідним рішенням суду чи рішенням іншого органу (посадової особи).
Державний виконавець
Кіровського відділу державної виконавчої
служби Кіровоградського міського
управління юстиції Л.С. Бабаченко
|