Одними із нововведень щодо організації примусового виконання рішень є затвердження Інструкції з організації примусового виконання рішень (далі - Інструкція) за наказом Міністерства юстиції України від 02.04.2012 року № 521/5 .
Разом з набранням чинності вищезазначеної Інструкцією припиняє свою дію попередня Інструкція про проведення виконавчих дій, затверджена наказом Мін’юста України від 15.12.99 N 74/5, крім пункту 5.11 глави 5, підпункту 5.12.5 пункту 5.12 глави 5 щодо підготовки до проведення щотижневих конкурсів з визначення спеціалізованих організацій для реалізації арештованого державними виконавцями майна, які продовжують діяти до набрання чинності порядком реалізації арештованого державними виконавцями майна.
Новою Інструкцією з організації примусового виконання рішень встановлено чіткі вимоги до виконавчого документа, а саме наявність реєстраційного номеру облікової картки платника податків, що не було зазначено в попередні Інструкції також, щодо форми та змісту постанов, актів, вимог, доручень та запитів державних виконавців (підп. 1.5.1. - п. 1.10. Інструкції).
Відтепер наявність або відсутність іншого виконавчого провадження чи зведеного виконавчого провадження щодо одного й того самого боржника державний виконавець перевірятиме за даними Єдиного реєстру при відкритті виконавчого провадження (п. 3.8.4. Інструкції).
На відміну від попередньої інструкції, за якою боржник мав право реалізовувати належне йому майно у строк, установлений для добровільного виконання рішення, в рахунок повного або часткового погашення боргу за наявності накладеного арешту на майно при відкритті виконавчого провадження, згідно нової Інструкції боржник може запропонувати державному виконавцю списати кошти, необхідні для виконання рішення, з його рахунку та зарахувати їх на відповідний рахунок органу ДВС з подальшим перерахуванням стягувачу (п. 3.6. Інструкції).
Державний виконавець Кіровського
ВДВС Кіровоградського МУЮ
Бабаченко Л.С.
|