Статтею 59 Закону України "Про виконавче провадження” передбачено порядок зберігання майна, на яке накладено арешт. Вказане майно, за винятком майна, зазначеного в восьмій частині статті 57 цього Закону, передається на зберігання боржникові або іншим особам, призначеним державним виконавцем, під розписку в акті опису, - також зберігачу.
Зберігач може користуватися майном, переданим йому на зберігання, якщо особливості такого майна не призведуть до його знищення або зменшення цінності внаслідок користування. Зберігання майна боржником або членами його сім”ї здійснюється безоплатно. Інші зберігачі можуть одержувати винагороду, розмір якої визначається угодою між зберігачем та державним виконавцем.
Порядок і умови зберігання такого майна, як цінні папери, ювелірні та інші побутові вироби із золота, срібла, платини і металів платинової групи, дорогоцінних каменів і перлів, а також лому і окремих частин таких виробів, виявлені при описі і на які накладено арешт, визначаються Національним банком України, а щодо іншого майна — Міністерством юстиції України.
Порушення заборони, оголошеної державним виконавцем під час проведення опису та арешту майна боржника, щодо розпорядженням або користуванням даного майна, тягне за собою передбачену законом відповідальність зберігача майна.
Старший державний виконавець Ленінського ВДВС Кіровоградського МУЮ
Красюк Євгенія Володимирівна
|